Δεν ήταν ΝΙΚΗ και έχασε 0-1 από την Κοζάνη

Με ένα κακό δεύτερο ημίχρονο και αστοχία στις ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου, η Νίκη Βόλου ηττήθηκε με 0-1 από την Κοζάνη και γνώρισε τη δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα.

Η Νίκη Βόλου μπήκε δυνατά στο ματς, όμως δε μπόρεσε να μετουσιώσει σε γκολ τις καλές ευκαιρίες που δημιούργησε. Μόλις στο 3’ ο Κάσσος βρέθηκε μόνος απέναντι από τον τερματοφύλακα όμως αστόχησε. Στο 18’ η Νίκη έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία για γκολ, όταν μετά από σέντρα του Κρητικού η μπάλα στρώθηκε στον ανενόχλητο Πολίτη που από πολύ κοντά έστειλε τη μπάλα ψηλά. Στο 26’ ο Κρητικός σούταρε με τη μπάλα να περνά άουτ. Ο Γαβριηλίδης απείλησε με κεφαλιά το επόμενο λεπτό. Στο 34’ ο Πολίτης σούταρε και η μπάλα κόντραρε, περνώντας λίγο δίπλα από την εστία. Στις καθυστερήσεις (45+2’) η Νίκη πλήρωσε την αστοχία της, με τρομερό σουτ του Γραμμένου που κατέληξε στο απέναντι παραθυράκι, ανοίγοντας το σκορ με το 0-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα της Νίκης δεν βγήκε στο γήπεδο. Η απόδοση της δεν ήταν αυτή που έπρεπε, φανερώνοντας σημασία κούρασης, έλλειψης πάθους και συγκέντρωσης. Ένα σουτ του Γαβριηλίδη στο 65’ πέρασε ψηλά. Χρειάστηκε να φτάσουμε στο 88’ όπου η μπάλα έφτασε στον Τζιώρα που έκανε δυνατό σουτ όμως ο Μπογκντανοβιτς έδιωξε σωτήρια.

Νίκη Βόλου: Γκαραβέλης, Αναστασίου, Τοπαλίδης, Ανδρέου, Μπαχανάκ (77’ Γρομητσάρης), Λίταινας (66’ Παναγιωτίδης), Γαβριηλίδης, Κυριακίδης, Πολίτης (54’ Ριμπέιρο), Κρητικός (77’ Τζιώρας), Κάσσος

Κοζάνη: Μπογκτάνοβιτς, Πάνος, Κοροβέσης, Σουλιώτης, Ίτσιος, Αναστασόπουλος, Νάτσος, Καλλέργης (77′ Τάτσης), Σιατραβάνης, Ποζατζίδης (61′ Δόρης), Γραμμένος.