Ο Πύρασος κέρδισε Σαρακηνό και βλέπει Αγία Άννα

Συνέχισε με νίκη το δυνατό ξεκίνημα ο Πύρασος, κερδίζοντας με 2-0 το Σαρακηνό και τώρα στρέφει τη προσοχή του στο ματς της Τετάρτης με την Αγία Άννα, για να κοιτάξει τη κορυφή.

Το πρώτο ημίχρονο είχε αρκετές μονομαχίες, λίγες τελικές φάσεις και χωρίς γκολ. Στην επανάληψη, πίεσε περισσότερο ο Πύρασος και απείλησε. Δυο κεφαλιές με Ρακή και Ροτζέριο και ένα σουτ του Μπόλη οι τρεις ευκαιρίες μέχρι το 55’. Στο 80’ ο Πύρασος άνοιξε το σκορ με τον Ρακή να παίρνει καρφωτή κεφαλιά για το 1-0. Στο 88’ ο Καραγεώργος κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ροτζεριο για το 2-0. Ο Πύρασος διαμαρτύρεται για αποβολή του Γιαουπλάρι.

Πύρασος: Τσιλίγκος, Μιχόπουλος, Λάμπος, Μπόλης (75′ Γκαραβέλας), Ρακής, Τσιότρας, Κατσιγιάννης (64′ Παπαδόπουλος), Γ. Θεοδωρόπουλος, Αραπίτσας (85′ Φούκης), Ροτζέριο, Αλαμάνης (64′ Καραγιώργος).

Σαρακηνός: Καρακασίδης, Τσάνιος, Αγγελής, Ράπτης, Γιαμαλής (59′ Ακριβούσης), Γιαουπλάρι (79′ Καλλιακούδας), Τσιανάκας (70′ Κατής), Ζάχος (79′ Σπύρου), Αραμπατζής, Γκλαβίνης (46′ Δημόπουλος), Μυλωνάς.