«Βράζουν» στον Νηλέα με διαιτητή

Σε ανακοίνωση κατά της κυρίας Συναΐτη προχώρησε ο Νηλέας, μετά το σημερινό παιχνίδι. Η ανακοίνωση:

«Ενωση Λεχωνιων Νηλεας – Νεοι Αθλητες Νικης Βολου σκορ 0-2
Με απόφαση της Κυρίας Συναΐτη η ομάδα μας σημερα ΕΠΡΕΠΕ να χάσει .
Μετά απο τραγελαφικά λάθη στο 1ο ημίχρονο και το σκόρ στο 0-0 η διαιτητής του αγώνα σε 3 περιπτώσεις κοντά στη περιοχή θεώρησε το γκαπ που ακουστηκε ως τις κερκίδες ‘’ βουτιά ‘’ και πέραν αυτού έκρινε πως η τιμωρία προπονητη αντιπαλης ομάδας προς παικτη που αγωνίζεται σε ευθεία απειλή που του εγινε αξιζε μια κιτρινη καρτα και μονο.
Στο Β μέρος και με το παιχνίδι να μην εχει δυσκολες φάσεις η κυρία Συναΐτη μετράει γκολ σε φάση που ξεκινάει απο κοντρολ με το χέρι του αντιπάλου , στο 68ο λεπτο και ενω το σκορ ειναι στο 0-1 σε καθαρη ανατροπή του επιθετικού μας απο τον αντιπαλο τερματοφύλακα κρίνει επιθετικό φαουλ (!!). Στο 75’ μετα απο απο χέρι που θύμησε μπασκετική τάπα μεσα στη περιοχή ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ .
Τελικό αποτέλεσμα αυτο που η ιδια ηθελε !
Δίνουμε θερμά συγχαρητήρια στους δυο βοηθούς για την άψογη διατησία τους και ευχόμαι ολοψυχα καλή επιτυχία στην ομάδα των Νεων της Νικης Βολου .

ΥΓ. Οι αγώνες ειναι καλό να κρίνονται απο τους αθλητές και ΟΧΙ απο ΕΝΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗ !