ΝΙΚΗ να τη πιεις στο ποτήρι «άλωσε» τη Μυτιλήνη

Με 0-2 από το 12ο λεπτό της αναμέτρησης, η Νίκης Βόλου έφυγε με το διπλό και τους τρεις βαθμούς από την έδρα του Αιολικού. Έτσι οι κυανόλευκοι πέτυχαν την πέμπτη συνεχόμενη νίκη. Αναλυτικά το δελτίο τύπου της ΠΑΕ:

ΑΙΟΛΙΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 0-2

Πέμπτη σερί νίκη για την ομάδας, η οποία πέρασε εντυπωσιακά από τη Μυτιλήνη, επικρατώντας του Αιολικού με 2-0 και βρίσκεται πλέον στους 15 βαθμούς!

Η ομάδα μας μπήκε στον αγωνιστικό αποδεικνύοντας ότι διανύει εξαιρετική περίοδο φορμαρίσματος παίζοντας το καλύτερο ποδόσφαιρο της κατηγορίας.

Μόλις στο 5′ ο Ριμπέιρο άνοιξε το σκορ, από την ασίστ του Κρητικού, ο οποίος είχε ένα εντυπωσιακό σόλο.

Στο 10′ ο Κρητικός είδε την προσπάθειά του να σταματάει στο δοκάρι, αλλά 2′ αργότερα ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0, ύστερα από την ασίστ του Παναγιωτίδη. Στο 15′, ο Μιλόγεβιτς μπλόκαρε την προσπάθεια του Κρητικού και στο 19′ το σουτ του Παναγιωτίδη πέρασε άουτ. Το ημίχρονο έκλεισε με την ομάδα μας να είναι το απόλυτο αφεντικό χωρίς να απειλείται η εστία του Θανάση Γκαραβέλη.

Στο δεύτερο μέρος, ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος είχε τη δυνατότητα να κάνει διαχείριση δυνάμεων. Η ΝΙΚΗ ήταν αυτή που διαχειριζόταν το ματς πολύ εύκολα και δεν άφησε τους γηπεδούχους να απειλήσουν. Στο 78′ ο Γαβριηλίδης έπιασε ένα δυνατό σουτ, το οποίο όμως πέρασε άουτ.

Η σύνθεση της ομάδας μας: Γκαραβέλης, Να’α, Ανδρέου, Στίκας, Κάσσος, Κυριακίδης (88′ Μέτσε), Παναγιωτίδης (46′ Γαβριηλίδης), Λίταινας (59′ Πέττας), Ριμπέιρο (59′ Τοπαλίδης), Κρητικός, Τζιώρας (69′ Μοράρ)