Του πάνε τα «εκτός» 2-3 την Ακρόπολη ο Σαρακηνός

Ακόμη μια νίκη πήρε ο Σαρακηνός και πάλι εκτός έδρας, που φαίνεται να του «πάει» το εκτός έδρας ματς, καθώς και οι τρεις φετινές νίκες είναι εκτός.

Η Ακρόπολη προηγήθηκε στο σκορ στο 30’ με τον Χρυσαφόπουλου να ανοίγει το σκορ με πλασέ. Στην επανάληψη όμως ο Σαρακηνός ανέτρεψε την κατάσταση. Με κεφαλιά ο Αραμπατζής ισοφάρισε σε 1-1 αρχικά στο 57’, ενώ με πέναλτι του Τσιανάκα ο Σαρακηνός έκανε το 1-2 στο 65’. Πέντε λεπτά αργότερα ξανά ο Αραμπατζής έκανε το 1-3, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Αξιώτης στις καθυστερήσεις. Στο 60’ τραυματίστηκε ο Παγώνης, που ευχόμαστε να επανέλθει άμεσα.

ΑΚΡΟΠΟΛΗ: Βίτσος, Πούλιος, Σιδέρης, Στρούγγης, Βασιλείου (76’ Γλάρος), Κολυμήτρας, Γκάγκας (73’ Τσουκάλης), Χρυσαφόπουλος, Πούλιος, Παπούλιας, Παγώνης (λ. τρ. 60’ Αξιώτης)

ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ: Καρακασίδης, Στεργίου (46’ Τσάνιος), Αγγελής, Ράπτης, Γιαουπλάρι, Κατής (73’ Καλλιακούδας), Δημόπουλος (46’ Ζάχος), Τσιανάκας, Γκλαβίνης (46 Μυλωνάς), Αραμπατζής, Καραγιάννης (68’ Τσιάνος).