Το διπλό η Αγία Άννα – τις διαμαρτυρίες η Αγχίαλος

Με 0-1 έφυγε από την Αγχίαλο η Αγία Άννα κερδίζοντας την ομώνυμη ομάδα, χωρίς να πραγματοποιεί τη καλύτερη της εμφάνιση, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για πέναλτι στο τέλος του αγώνα.

Η Αγία Άννα είχε ένα δυνατό ξεκίνημα στα πρώτα λεπτά του αγώνα και πίεσε τους αντιπάλους της, έχοντας και δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κόλα. Από εκεί και πέρα η Αγχίαλος ήταν αυτή που είχε τις στιγμές της στο ματς για να βρει ένα τέρμα.

Η Αγία Άννα κέρδισε πέναλτι, στο 51’ το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Παπαδημητρίου για το 0-1. Στο 88’ η Αγχίαλος βρέθηκε απέναντι σε μοναδική ευκαιρία. Τσάμης και Μασούρας βρέθηκαν απέναντι από τον Σάμπα, αλλά από λάθος συνεννόηση αστόχησαν από θέση βολής. Στις καθυστερήσεις, ο Τσάμης σε προσπάθεια του στη μεγάλη περιοχή βρέθηκε να ζητά πέναλτι με τους ανθρώπους της Αγχιάλου να διαμαρτύρονται έντονα όμως το 0-1 έμεινε μέχρι τη λήξη.

Τώρα, η Αγχίαλος ετοιμάζεται για τον τελικό με την Ακρόπολη εκτός έδρας, ενώ η Αγία Άννα στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό Βόλου.