Αυτή δεν ήταν Νίκη 2-0 από την ΑΣΑ

Η Νίκη δεν έκανε καλή εμφάνιση και κέρδισε με 2-0 από την ΑΣΑ.

Η Νίκη μπήκε καλά και έχασε ευκαιρία στο πρώτο λεπτό με τον Μοράρ. Στο 10’ ο Λίταινας με σουτ απείλησε. Στο 34’ η μεγάλη φάση ήταν για την ΑΣΑ με κεφαλιά του Corniglio που έδιωξε σωτήρια ο Γκαραβέλης. Στο 41’ ο Μοράρ εκτέλεσε φάουλ με την μπάλα να περνά πάνω από τη εστία.

Στο δεύτερο μέρος, το ματς ήταν ισορροπημένο χωρίς μεγάλες ευκαιρίες μέχρι το 73’. Εκεί που με σουτ από κοντά ο Σταμόπουλος έκανε το 1-0. Στη συνέχεια, δυο λεπτά αργότερα ο Μπαχανάκ έκανε λάθος, με τον Βερναρδο να βρίσκει χώρο και να κάνει το 2-0.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Τσέλιος, Ανδρικόπουλος, Σταμόπουλος, Γκόλιας, Τομάσεβιτς, Σκόνδρας, Κοζορώνης (92’ Παπαδάκος), Μπούζας (68’ Κέρθι), Κοκκίνης (85’ Κορέλας), Ξύδας (68’ Βερνάρδος), Κονίλιο (92’ Ζάγγος).

ΝΙΚΗ: Γκαραβέλης, Κάσσος, Αναστασίου, Ανδρέου, Μπαχανάκ, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης (79’ Πέττας), Λίταινας (63’ Γαβριηλίδης), Ριμπέιρο (46’ Μιράντα), Κρητικός (69’ Πολίτης), Μοράρ (69’ Τζιώρας).