Παπαδημητρίου σκοράρει – Αγία Άννα κερδιζει

Σε ένα παιχνίδι που η Αγία Άννα δεν έκανε και τη καλύτερη της εμφάνιση, κέρδισε με 3-0 τον Θησέα που θα έχει κάποια παράπονα.

Το πρώτο μέρος, δεν είχε πολλές ευκαιρίες μπροστά στις δυο εστίες, με την Αγία Άννα όμως να έχει κατοχή και να βρίσκει το γκολ που άνοιξε το σκορ. Στο 35’ ο Παπαδημητρίου έφυγε από το κέντρο στη πλάτη της άμυνας, πλάσαρε εύστοχα και έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη ο Θησέας ήταν καλύτερος στα πρώτα λεπτά ενώ έχασε κάποιες ευκαιρίες, είτε από τη σταθερότητα του Αιντίνι, είτε λόγω αστοχίας. Στο 78’ , ο Ιάσονας Παπαδημητριου σκόραρε ξανά μέσα από τη περιοχή με πλασέ κάνοντας το 2-0, ενώ στο 87’ ο σκόρερ έδωσε έτοιμο γκολ στον Κορέτα που με δυνατό πλασε διαμόρφωσε το τελικό 3-0, με τους «πράσινους» να φωνάζουν για φάουλ και οφσάιντ στη μια περίπτωση.

ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ: Αϊντίνι, Τόγιας, Θεοδωρόπουλος, Χολέβας, Στεργιόπουλος, Αργύρης, Κόλα, Τσελεπής (70’ Αλεξανδρίδης), Χειλάς (75’ Νταβλαμάνος), Κορέτα (87’ Ζαρίφης), Παπαδημητρίου (87’ Αϊντίνι)

ΘΗΣΕΑΣ: Αλπάκης, Ζέρβας (46’ Βουρδάκης), Τρίμμης (86’ Παπαδήμος), Ιακωβίδης, Κουκουτής, Πρίφτι, Νιαώτης, Σιώμος (68’ Ζαρκαδής), Λίτσος, Παρίσης, Βλάχος.