Με το δεξί ο ΓΣΑ 2-5 το Πανιώνιο

Με το δεξί ξεκίνησε ο ΓΣΑ στο 2024 αλλά και στην εποχή του νέου προπονητή, κερδίζοντας 2-5 τον Πανιώνιο στο Βασδέκειο.

Στο 34’ ο Μπασαγιάννης έκανε το 0-1 για τους κυανόλευκους, με το 0-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ήταν πιο εύστοχος ο ΓΣΑ, σκόραρε με τον ίδιο παίκτη του πρώτου γκολ, στο 55’ για το 0-2, ενώ ο Μακρής έκανε το 0-3 τρία λεπτά αργότερα. Στο 64’ ο Κοντογεωργάκης άφησε τον ΓΣΑ, με δέκα παίκτες καθώς έπιασε τη μπάλα εκτός περιοχής. Στη θέση του πέρασε ο 16χρονος Βέτσικας, ο οποίος απέκρουσε το φάουλ της προηγούμενης φάσης, όμως στην απόκρουση ήρθε το γκολ για τον Πανιώνιο από τον Βαρελόπουλος για το 1-3. Στο 72’ ήρθε το 1-4 με πέναλτι του Ζαφειρίου, που κέρδισε ο νεαρός Καραγεωργοπουλος. Στο 77’ ο Πανιώνιος μείωσε εκ νέου με σουτ του Σουλάι για το 2-4, για να διαμορφωθεί το τελικό 2-5 με νέο εύστοχο πέναλτι του Ζαφειρίου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Χατζηαντωνίου, Βαρελόπουλος, Σταμάτης, Ζακυνθινός (75’ Καραΐσκος), Ζάγκας, Δημητρίου, Κιπτίου, Μαρούφ (60’ Αγκόλι), Σουλάι, Κανιούρας, Καρμαγάλος

ΓΣΑ: Κοντογεωργάκης, Μαυρογένης, Γιαννακόπουλος, Ντόντα, Χατζιηλιάδης, Φιλοσόγλου (82’ Σιούτης), Μακρής (63’ Καραγεωργόπουλος), Σώκος, Μπασαγιάννης, Ζαφειρίου, Τσιάτσιος (64’ Βέτσικας)