Διπλό κορυφής η Δάφνη

Η Δάφνη πήρε ένα μεγάλο διπλό στον Πλάτανο βάζοντας στοπ στο αήττητο των Μυρμηδώνων, στη τελευταία αγωνιστική του α’ γύρου, με την Δάφνη να πιάνει στη κορυφή τη Δήμητρα, την οποία και υποδέχεται την επόμενη εβδομάδα.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό μέτριο ως κακό ποιοτικά, χωρίς μεγάλη φάση ανάμεσα στις δυο εστίες. Στην επανάληψη όμως, έγιναν όλα όσα δεν είδαμε στα πρώτα 45’. Στο 57’ ο Χριστοφορου εκτέλεσε κόρνερ με τον Τούντορ να κάνει λάθος διώξιμο και η μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 0-1. Στο 66’ ο Καρεσίου πέρασε τον Χριστελο και έφυγε σε θέση βολής όμως ο Τουντορ τον σταμάτησε και αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη αφήνοντας τους γηπεδούχους με δέκα παίκτες. Λίγο αργότερα ο Σταυραντωνης είχε καλή στιγμή για τη Δάφνη, όμως στο επόμενο λεπτό, παρόμοια φάση, ο Δεμίρης μπήκε στη περιοχή έκανε το γύρισμα όμως ο Κοντοβάς με προβολή που πήγε να διώξει πέτυχε αυτογκόλ για το 0-2. Οι απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση στο δεύτερο γκολ και στο 75’ ο Μάκρης κέρδισε πέναλτι από τον Ρουκά, το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος εύστοχα για το 1-2. Στο 81’ ήρθε το κερασάκι στη τουρτα από τον Κύπριο επιθετικό της Δάφνης Καρεσίου που με διαγώνιο σουτ από τα δεξιά έστειλε τη μπάλα αρχικά στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα για το τελικό 1-3.